18 februari 2025
OsteoCafé met Colette Peeters

Osteopathie en Seksuele Gezondheidsproblemen

gerelateerd aan bv Endometriose, Infertiliteit, Gynaecologische Aandoeningen, Menopauze en meer

Seksualiteit blijft vaak een taboe-onderwerp, ondanks dat het een belangrijk onderdeel van ons leven is. Veel mensen ervaren echter seksuele problemen, vaak als gevolg van pathologische of functionele aandoeningen. In onze osteopathie praktijk zien we dagelijks hoe deze problemen kunnen doorwerken in het leven van onze patiënten. Maar hoe kan je als osteopaat hieraan bijdragen?

Tijdens dit Osteocafé bespreken we de osteopathische benadering van seksuele gezondheidsproblemen bij personen met een vrouwelijk lichaam. We gaan in op welke technieken effectief kunnen zijn, welke pathologieën invloed hebben op seksualiteit, en hoe je hierover in gesprek kunt gaan met je patiënten. 

Daarnaast bespreken we samenwerking met reguliere geneeskunde en paramedische beroepen en bekijken we hoe we het gesprek over seksualiteit uit de taboesfeer kunnen halen. Ethiek en de impact van jouw benadering staan daarbij centraal.

 


Spreker: Colette Peeters

Met 28 jaar ervaring heeft Colette unieke osteopathische technieken ontwikkeld om functionele klachten bij endometriose, gynaecologische problemen en infertiliteit te behandelen. Met deze technieken kan ze patiënten ook snel doorverwijzen naar specialisten voor MRI- of chirurgische ingrepen indien nodig. Haar werk heeft een nieuwe standaard gezet in de osteopathie, waardoor wereldwijd patiënten hoop en verlichting vinden.

Colette leidt een groepspraktijk met vier osteopaten, een uroloog en een fertiliteitsspecialist/chirurg. Daarnaast werkt ze in een fertiliteitscentrum samen met specialisten uit verschillende disciplines, zoals gynaecologen, buikchirurgen, fysiotherapeuten, vroedvrouwen en seksuologen. Haar nauwe samenwerking met experts, zoals Dr. Decleer in IVF-procedures, onderstreept haar onwrikbare toewijding aan hoogwaardige zorg in fertiliteit en endometriose.

Colette is tevens een zeer gerespecteerde internationale docent en mentor, met 23 jaar ervaring in het lesgeven.

Naast haar klinische werk zet Colette zich in voor het vergroten van bewustwording over endometriose en infertiliteit. Haar deelname aan debatten in het Belgische Parlement, samenwerkingen met patiëntenplatforms en interviews in diverse media verhogen de zichtbaarheid van deze complexe aandoeningen. Colette geeft regelmatig lezingen en webinars en deelt haar inzichten via podcasts en interviews in vakbladen en tijdschriften.

Praktische inlichingen

📍 Waar?  Kasteel van Huizingen

📅 Wanneer? donderdag 09/10/2025

  • Ontvangst: 19:00

  •  Start: 19:30      

💶 Hoeveel?  Lid Osteopathie.be/ laatstejaarsstudent: 40 Eur - Niet-lid Osteopathie.be: 80 Eur

✨ Primeur: OsteoCafé & Cursusdag 2026! ✨

Ben je benieuwd naar de osteopathische benadering van gynaecologische aandoeningen, endometriose, infertiliteit en seksuele gezondheidsproblemen?

Tijdens het OsteoCafé krijg je de kans om met collega’s van gedachten te wisselen over dit boeiende thema. Maar dat is nog niet alles! In 2026 gaan we een stap verder met een diepgaande cursusdag, waar we deze onderwerpen uitgebreid onder de loep nemen.

📅 Wil je erbij zijn? Hou dan de volgende Flashnews in de gaten voor meer details!

Werken als osteopaat

Door in te loggen vindt u alle documenten die nodig zijn voor uw praktijk. U krijgt ook toegang tot nieuwsberichten specifiek gericht aan onze leden en documenten van uw beroepsvereniging osteopathie.be.

Ik log in Al uw documenten